Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Seminarium Naukowe z okazji 20 rocznicy śmierci prof. Wiesława Maciaszka

14.12.2022

W dniu 13 grudnia 2022 odbyło się na Wydziale Leśnym UR Kraków seminarium poświęcone pamięci profesora Wiesława Maciaszka w 20- rocznicę śmierci.

Przybyłych gości powitał kierownik Katedry Ekologii i Hodowli Lasu prof. dr hab. inż. Stanisław Małek. Następnie historię powstawania gleboznawstwa leśnego w Krakowie, w której ogromną rolę odegrał prof. Maciaszek przedstawił prof. dr hab. inż. Stanisław Brożek. Kolejnym referatem było przedstawienie idei, które prof. Wiesław Maciaszek pozostawił po sobie, a które są nadal aktualne i kontynuowane przez kolejne pokolenia gleboznawców. Referat wygłosił prof. dr hab. inż Jarosław Lasota. Dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestniczenie w tej chwili wspomnień o prof. Maciaszku. Dziękujemy Biblioteka Główna Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie za materiały archiwalne dotyczące profesora Wiesława Maciaszka.